מפגשי דרופל לא פורמליים בירושלים

momo | ביום ד', 02/24/2010 - 22:10

קבעתי עם משה מפגש ראשון ביום שני הקרוב בשעה 16:30

המפגש יערך ביום שני 1.3.2010 בקפה גו'

רחוב קרן היסוד 38, מול גן הפעמון בירושלים

תוכן המפגש יהיה קבצי התרגום לעברית, אובקרט וכפי שמשה הציע
מקווים שהמפגש החודשי הזה יהווה
פלאטפורמה שמאפשרת לאנשים לעלות טכניקות ובעיות קוד ספציפיות שמתרידים אותם אישית.

הדואר אלקטרוני שלי לשאלות או הצעות
wbtisrael@nana.co.il

הקפה על חשבוני!

מניחה שיגחעו גם מהפריפריה....
בית שמש, הראדר, מבשרת
בואו נקבע להבא באיזור אמתע, מבשרת, נווה אילן,
אורה הדסה וכו...

לגבי המפגש הנוכחי האם הדיון יהיה על תרגום הממשק?

שלום לכולם
נפגשנו אתמול משה ואני בירושלים
בסביבות שעתיים ואחרי זה אכלנו פלאפל משובח

בפגישה דיברנו על הקמת הקבוצה ונושאים לשיחות הבאות

הפגישה הבאה בתחילת חודש הבא באותו מקום נשמח לראות עוד אנשים

אני מדפיס יותר מהר באנגלית. סליחה על ההודעה באנגלית

יוני ברוך הכא!

My meeting with Ofer to discuss Drupal reinforced my belief that there's an important need for a Drupal User Group. It also reinforced the idea that I had at the beginning, that there's got to be a quicker/afaster way to learn Drupal. Not the only way of course, but an additional way. A course or lecture might not always be the solution for everyone, either for economic reasons, but also for practical reasons as well. For example, the course might not not directly help you accomplish what you're going to need to do. Many of course will automatically recommend the Drupal books. In fact the Drupal books available on the market right now, although they are OK, at this moment they don't provide answers to many of the problems you're going to need in real world situations.

Besides the most important Drupal modules, Views, CCK, and Panels, from a programming perspective, are not covered by any currently available text books as of yet!

If you stand back and look at it objectively learning Drupal actually should take a lot less time than it in reality actually does. If you get a summary of what you need and and the information you receive accurately takes into account what you do or don't know presently, you are going to end up wasting a lot less time searching the Internet looking for solutions.

For example, someone who has spent time working on and researching a particular problem and has found out that there is no way to solve it in a particular way, knows that the experience/knowledge he possesses, is very valuable and passing on his knowledge to the next person can potentially save them a lot of time they'd otherwise have wasted. Not all can adjust to the user group method of learning, because most of us have not been trained in methods of sharing information.

While learning Drupal most people spend their time surfing the net and going from website to website looking for answers - hour after hour! Have you tried to figure out how much time you spent surfing the net, and compared it to actually how much you got out of it?

For those who want to very inefficiently continue doing what they've been doing all along, hour after hour searching for solutions that someone else has already figured out, should by now have realized that this is an inefficient way to learn.

Often the question is long, but the actual answer is short. Spending a few minutes with someone who has been there and done that can put you on the right track in a short time! Thus you can produce more in a shorter time frame.

The Drupal User Group method will give faster, better, quicker results, for those of you looking to increase the pace. Spending a few minutes, teaching any one of the following or assisting someone understand any of the following topics might be a good idea.

* CCK (Basic, Intermediate, Advanced)

* Views (Basic, Intermediate, Advanced)
- Overriding views, relationships, programming views, calling views in code, Views modules, views API

* Panels (Basic, Intermediate, Advanced)
- Relationships, contexts, etc., Panels API

* Taxonomy (Basic, Intermediate, Advanced)
- Overriding taxonomies, overview of taxonomy modules

* Ubercart (Basic, Intermediate, Advanced)

* Newspapers (Basic, Intermediate, Advanced)

* Organic Groups (Basic, Intermediate, Advanced)
- Customizing Group Home Page, type of notificiations,

* Notifications (Basic, Intermediate, Advanced)

* SPAM (Basic, Intermediate, Advanced)
- Comparison between various SPAM modules (Mollom, and others)

And more....

אני כרגע לומד את PANELS 3

הייתי שמח להתמודד/לפתור את אותם הבעיות עם מישהו שנמצא במצב דומה.

אני יכול לעזור עם מה שאני יודע. אני מקווה שאחרים ינדבו את מה שהם יודעים גם כן.

משה
http://www.itwrite.com
ניהול/עריכת.כתיבת תוכן אתרים

הי מוזס,

אני חושב שעניין עקומת הלימוד הדרופלית הוא נושא ידוע וכאוב, ואני בהחלט חושב שמפגשים שכאלו יכולים לתרום לאנשים ברמה דומה, למרות שגם מספר אנשים עלולים ללכת בדרך הלא נכונה יחדיו. אבל כמו שאני אומר בסדנאות "חייבים לדפוק קצת את הראש בקיר".

מאחר ויש לי "חוב לא סגור" כלפיך לאחר שעזרת לי בצורה כה יסודית עם מסמך העזרה של OG, אני מזמין אותך לשיעור פרטי של שעתיים - על איזה נושא שתרצה.

אני כותב את זה פה בצורה פומבית, בעיקר כדי להדגיש שמי שתורם לקהילה מקבל חזרה -- ככה או אחרת.

תודה אמיתאי!

תודה על ההצעה. אני אשמח לקחת שיעור ברגע שאני יכול לרכז את הכל השאלות שלי במקום אחד.

בנוסף הצעתך היה לה פן נוסף. ואם רוצים להטעות את הכף לטובת שיתוף פעולה (collaboration) כנגד תחרות (competition), צריך לתת ביטוי פומבי לכך, כפי שעשית.
הגמול הפומבי שהצעת מראה ששיתוף פעולה מקנה תועלת כלשהו והיא אינה בלי יתרונות כלל כפי הדיעה הרווחת סבורים כיום.

http://www.itwrite.com
ניהול\עריכת תוכן דינמי

לדעתי שילוב של using drupal לבנייה בלי קוד וכמו כן Pro Drupal development - לבנייה עם קוד הם נקדות התחלה טובה.
בראשון מכוסים cck views ubercart -ולדעתי גם panels.
http://www.amazon.com/Using-Drupal-Angela-Byron/dp/0596515804
בהצלחה

היי ליאור!

בדקתי את הנושא. VIEWS וCCK באמת מכוסים בספר, אבל לא ברמה התיכנותית, וה-API שלהם כפי שאני סבור שצריך להיות. לגבי PANELS כלל לא.

אני מבין ש EARL MILES ואישתו כותבים ספר ביחד כרגע על VIEWS, CCK, וPANELS אבל אני מתאר לעצמי שEARL עסוק בדברים אחרים כרגא, ואני לא מצפה לראות את הספר בקרוב.

בנוסף, אני לא מצפה שהמהדורה ראשונה תהיה בשלה מספיק, ויספק את הסחורה! כפי שקורא לעיתים קרובות עם ספרות מחשבים.

משה
http://www.itwrite.com
ניהול/עריכת/כתיבת תוכן אתרים

ולגבי התחשבות בחברים לא מירושלים, אני אישית מגיעה מכיוון גוש עציון כך שאיזור מבשרת זה לא בדיוק אמצע. ירושלים עצמה, לדעתי, זה הכי אמצע שאפשר בשביל האיזור הזה...

המפגש דרופל הבא תתקיים בירושלים כפי שקבענו בתחילת כל חודש .

להזכירכם, מטרטה של מפגשי דרופל ירושלים היא לתת פלטפורמה לדרופליסטים לתמוך טכנית אחד-ב-שני, ולתת ביטוי לחשיבות של אינטראקציה אישית בין מפתחים כדי להעיץ את מהירות הפיתוח באופן משמעותי..

המפגשים האלה אינם פורמליים, ולכן אין צורך לבוא עם חומר מוכן, אבל כדאי להביא לפ- טופ אם אתה רוצה לשאול שאלות ספציפיות.  בנוסף כדאי לכתוב את השאלות/ נושאים שאתה רוצה לדבר עליהם בכתב לפני שאתה מגיע.

תאריך\שעה:

יום ב - 5 אפריל 2010 - בשעה 16:30 עד השעה 19:30 בערב

מקום:

קפה גו'

לא להבללבלל - כי יש שני קפה גו בירושלים - מרחק קטן אחד מהשני רחוב קרן היסוד 38 (מול גן הפעמון בירושלים

מפגשי 'פורום מפתחי דרופל ירושלים' בפורמט פתוח ובלתי אמצעי משחררת יותר ממשאבי הקהילה הדרופלית בלימוד דרופל, מכפי שבפועל קרה עד היום.

התרשמתי מהפגישה האחרונה של הפורום. ראיתי שעל ידי יצירת אווירה נוחה ומתכונת פגישה קצת שונה, אפשר 'לעזור- ולקבל עזרה מאחרים', בצורה יעילה, ואפקטיבית, ומכוונת יותר.

זה בא כעוד דרך שאפשר ללמוד דרופל. כידוע לכולם לדרופל יש עקומת לימוד לא קטן. מסימת לימוד מסגרת התוכנה וחשיבה דרופלית דורשת זמן ומאמצים רבים. זאת על מנת ללמוד את התוכנה ברמה סבירה.

הפגישות אמורים לשחרר יותר ממשאבי הידע והפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחד בקהילה. ויוצאת מהנחת יסוד שלא כולם יודעים את הכל. יש כאלה שמתעיינים בעיתונים על דרופל - ויש כאלה שמתעניינים בסחר אלקטרוני בלבד - ויש מרחק רב ביניהם.

בינתיים, הרושם הכללי שקיבלתי מפגישת דרופל האחרונה שהיתה בירושלים, שיש צורך לקיים מפגשים כאלה. אצל כמה מהם זה הצליח לכוון אותם לכיוון הנכון. ואצל אחדים שהיו שם איפה שהיה צורך הם קיבלו הצעות נקודתיים.

מאז הפגישה האחרונה קיבלתי תגובות מאנשים שהם מברכים על יוזמה ורואים צורך חשוב בקיום מפגשים תקופתיים מסוג זה.

אני מקווה שבפעם הבאה קבוצת דרופל ירושלים יקיים את הפגישה הבא שלה בתל אביב. זאת על מנת לאפשר לאנשים מהמרכז להגיע גם כן. הפגישות יתקיימו פעם בחודש. אני מקווה שהפעם הודעה מוקדמת של כמה שבועות מראש, יתן מספיק זמן ואפשרות לתכננן מראש ולהגיע.

תאריך מדויק יינתן בהמשך. אם יש לאנשים רעיונות לגבי מקומות מתאימים לפגישה בתל אביב, נא להציע. גם מי שמעוניין לבוא לפגישה הבאה נא להודיע כאן או לשלוח לי מייל.

משה

מה זה מזכיר לי? שהועלתה הצעה רצינית לפני ארבעה דורות להקים את מדינת ישראל באוגנדה... הרי זה לא היה עובד.

אתה יכול להכריז על קבוצה תל אביבית בנוסף לזו הירושלמית, ובהחלט הגיוני שגם ירושלמים יגיעו. אבל אם הקבוצה מבוססת על אזור גיאוגרפי, החברים בה ירצו שהמפגשים יהיה בירושלים.

קבעת שאוגנדה לא היה עובד לפני שניסית אותה.

באנגלית קוראים לזה OXYMORON.

ולגבי הנושא עצמו האם יש פחות סיכוי שהיית שומע על פיזה, אם המגדל לא היתה קצת עקומה?

בכל אופן בתור ירושלמי אני מקווה שתגיע למפגשים הבאים.

משה

אוקסימורון זה כשיש סתירה, ואז בכלל לא היה על מה לדבר (אלא אם אתה אנרכיסט, אבל אז היה קשה לך למצוא מישהו שתוכל להסכים איתו על כלל כלשהו).

אין סתירה בקיום פגישה של דרופל ירושלים בתל אביב, בדיוק כמו שאין סתירה לקיום של פגישה של דרופל בנושא ג'ומלה. אך אם זה הופך להיות הרגל, מתגלע קונפליקט.

סתירה זה רק כאשר אתה אומר "X" וגם "לא X". למשל, אתה מכריז שקבוצת דרופל ירושלים מתנגדת לקיום מצעדי דרופל ובכל זאת מארגנת אותם.

ניתן לחיות עם קונפליקטים, אף שראוי לבחון אותם לעומק - זאת קראתי לך לעשות. עם סתירות ממש לא ניתן לחיות בגלל חוק השלישי מן הנמנע (ראה חוק הסתירה).

ג'וד לאק...

על פי תיאריאת הזנב הארוך והמתרחב של דרופל, רוב האנשים שעוסקים בדרופל כיום, אינם עובדים בה או מכירים את הכלי היטב. מתוך המאות אלפיים השתמשים רשומים באתר דרופל עולמי, מאט מאוד מהם הם מפתחים ממש כפי שהיו רוצים.

הסיבה העיקרית לתופעה הזאת היא שכדי לעבוד או לפתח בדרופל ולהוציא ממנה את המינימום הנחוץ כדי להיות אפקטיבי ולייצר בקצב סביר, צריכים ללמוד ולהבין את הכלי על כל היבטיה לעומק.

המיומנות הזאת כמובן לא באה בקלות. היא דורשת ידע, יכולת, ניסיון, זמן, ומעמצים רבים!

בנוסף לשיטת הלימוד באופן עצמאי און ליין, שמתי לב שישנה מקום לאינטראקציה פרונטלית כדי לזרז את תהליך הלימוד.

המטרה היא לארח מפגשים לא פורמלים של קבוצות מאוד קטנות בביתי בירושלים - והיא מיועדת לירושלמים, אם ישנה מעוניינים ודרישה מספקת מהקהילה. המפגשים נועדו לצמצם את פער היכולת הזאת שדיברתי עליו מקודם ככל שניתן.

הפגישות מיועדים לאנשים שרוצים ללמוד את הכלי ברצינות ולהוציא ממנה את המקסימום. השיטה היא ללמוד וללמד אחד מהשני, נושאים וטכניכות מגוונים "ברמת הקוד" על פי צורכהם האישיים, על ידי שאלות ותשובות והדגמות מעשיות, של מודולים, וטכניכות פיתוח שונות. בניגוד לשיטת ההרצאה לא דרוש כאן כל הכנה מראש.

הפגישות מיועדים לאנשים שיש להם ידע רחב בדרופל כבר, אבל הם רוצים להביא את היכולות הביצוע לדרגה ולרמה הבאה.

מי שמעוניין להצטרף מוזמ ליצור קשרן. אפשר להשאיר את פרטיך כאן או לשלוח מייל ישירות אלי לכתובת:

iom AT netvision.net.il

תודה מראש,
http://www.itwrite.com
משה